2019. december 22.

Megosztás:

Hogyan lehet a fürdőszoba toxikus? Elárulom: a toxikus összetevők miatt, amiket a tisztálkodószerek és kozmetikumok tartalmaznak. Márpedig sajnos nem is keveset…

Egy átlagos napon, egy átlagos nő, még mielőtt kitenné a lábát otthonról, közel 200 különálló kemikáliát juttat be a bőrén keresztül a testébe pusztán azzal, hogy a fürdőszobában elkészül. Tusfürdő, hajsampon, balzsam, hajhab, fogkrém, arckrém, testápoló, dezodor, make-up, körömlakk, rúzs, szemceruza…

bőrfelület a legnagyobb méregtelenítő szervünk, és egyben a legnagyobb felszívó képességgel rendelkező szervrendszerünk is. Bármilyen anyag, ami a bőrünkkel érintkezik és onnan felszívódhat, átlagosan 26 másodpercen belül a véráramba szívódik.

Manapság egyre többen hívei a “mindenmentes”, toxinmentes étkezésnek, a bevásárló kosarakba helyezett ételek címkéit egyre többen böngészik tudatosan a toxikus összetevők elkerülése miatt.

Itt az ideje, hogy a kozmetikumaink összetevőit is elkezdjük tudatosan böngészni, hiszen a környezetünkből nem csak az emésztőrendszerünkön, de a bőrünkön keresztül is bejuthatnak a méreganyagok!

A cikk folytatásához görgess lejjebb

Parabének

A parabén (amelynek többféle változata létezik, pl. benzyl-, butyl-, ethyl- methyl-parabén) antibakteriális, gombaölő szer, amit testápolókba, borotvahabokba és szappanokba tesznek tartósító összetevőként, hogy tisztán tartsanak és megvédjenek a kórokozóktól, no de milyen áron?

parabének ösztrogén hatásúak a szervezetben, ami azt jelenti, hogy az ösztrogének felhalmozódásához járulhatnak hozzá, ami korai pubertáshoz, ösztrogén dominanciához, és számos más, a káros ösztrogének felhalmozódásával kapcsolatos hormonális problémához, sőt akár mellrákhoz is vezethet. 

SLS Sodium Laureth Sulfate

Egy másik toxikus összetevő, ami a kozmetikumokban habzó hatást vált ki. Emiatt habzik a sampon, a fogkrém, a borotvahab és minden egyéb, aminek haboznia kell. 

Az SLS egy felületaktív hatóanyag, amit eredetileg az autóiparban kezdtek alkalmazni, hogy az olajfoltos műhelyek padlóját súrolják tisztára vele. 

Nem tudom, te hogy vagy ezzel, de én nem érzem magam olyan koszosnak mint egy olajfoltos műhelypadló. 

Ha olajfoltok eltávolítására is képes, csak képzeld el, mit tesz a bőröddel. Megbontja a bőrréteg zsír- fehérje alkotóit, ezáltal erősen irritálja a bőrt. 

Propilén glikol (Propylene Glycol)

Ez nem más, mint az oldószer, ami a fagyállóban van. De miért is használnánk fagyálló folyadékot a kozmetikumainkban? 

Olyan kozmetikumokban található meg, amelyek arra hivatottak, hogy ránk tapadjanak. Mint például a körömlakk, a rúzs, az izzadásgátló dezodorok, az alapozók.

Oldószer a bőrön, ami potenciálisan rákkeltő, ekcémát válthat ki, allergén, sőt akár terméketlenséget is okozhat? Köszönöm, inkább nem. 

De akkor hogyan tartsuk magunkat tisztán és milyen kozmetikumokat használjunk?

Érdemes átböngészni a tisztálkodási és kozmetikai cikkek címkéit, és olyat választani, amiben csak természetes, organikus, növényi összetevők találhatóak (pl. shea vaj, kókuszolaj, aloe vera, olívaolaj, növényi esszenciák, gyógynövények) és nem tartalmaznak toxikus összetevőket a fent említettek közül, illetve lehetőleg más toxikus összetevőket sem.

Nagyon jó magyar nyelvű forrás az összetevők toxikusságának ellenőrzésére a  https://kremmania.hu/osszetevok oldal, ahol végig tudod ellenőrizni a tisztálkodó szereid és kozmetikumaid összetevőit. Lehetőleg csak olyan kozmetikumot használj, aminek az összetevői zöld jelzést kaptak ebben a listában.

Természetes összetevők

A jó hír, hogy számos olyan, kizárólag természetes összetevőket tartalmazó tisztálkodó és kozmetikai termék-alternatíva áll a rendelkezésünkre, amikből választhatunk. 

A szappanoktól kezdve az arckrémeken, samponokon át széles választékban állnak rendelkezésre kizárólag természetes összetevőket tartalmazó termékek a kereskedelmi forgalomban, de választhatsz házi készítésű kézműves termékeket, vagy ha vállalkozó szellemű vagy, akár te magad is készíthetsz természetes kozmetikumokat olyan alapanyagokból, amiket akár el is fogyasztanál.
Hiszen ne feledd: ami a bőrödre kerül, az a testedbe is bekerül!

Szeretnél még többet megtudni arról, hogyan tudod más, természetes módszerekkel is toxinmentesíteni és támogatni az immunrendszeredet, hogy visszaszerezd a vitalitásodat?

Az AJÁNDÉK vitalitás műhely tréning-sorozatban megmutatom neked. 

Várlak szeretettel

Hasonló cikkek

>