Hormon & immun-egyensúlyozó biohacker tippek : ötödik rész
A szervezetünk ösztrogén szintjét 24 órára is megemelheti például egy pohár alkohol. De ami az alkoholnál sokkal károsabb az ösztrogénháztartásra, az a környezeti toxinoknak egy bizonyos csoportja, az úgynevezett xenoösztrogének, amelyek például a műanyagokból kerülhetnek a szervezetünkbe, káros hatást gyakorolva az ösztrogénszintre és ezen keresztül a hormonháztartásra.
A toxinok hatására tartósan emelkedett ösztrogén szint a szervezetben ösztrogén dominanciát okozhat, ami alvásproblémákhoz, hangulatingadozáshoz, sőt akár pajzsmirigy problémákhoz is vezethet.
A természetes kéntartalmú zöldségek, mint például a keresztesvirágúak közé tartozó káposztafélék, illetve a zöld leveles zöldségek fogyasztása hatalmas segítséget tud nyújtani a szervezetnek a káros ösztrogének semlegesítésében és kivezetésében.
A bennük található egyik vegyület az indol-3-karbinol, amelynek természetes metabolitja a DIM, vagy másnéven diindolil-metán, támogatja a májat abban, hogy eltávolítsa a felesleges ösztrogént a szervezetből.
A DIM azonban nem az egyetlen oka annak, hogy a keresztesvirágúak közé tartozó zöldségek ösztrogénszabályozó hatásúak. A klorofill, ami a sötétzöld színű zöldségekben található, szintén kedvező hatással van a májra, így ugyancsak segít a felesleges ösztrogén ürítésének folyamatában.
Érdemes tehát minden főétkezés mellé egy-egy maréknyi kénes tartalmú zöldséget fogyasztani nyersen vagy párolva az alábbiak közül:
- Rukkola
- Brokkoli
- Kelbimbó
- Karfiol
- Mángold
- Mustárzöld
- Káposzta
- Retek
- Fehérrépa
- Vízitorma
- Bordáskel
Virágoztasd fel a tányérodat a kénes zöldségekkel és tartsd velük egyensúlyban az ösztrogénszintedet és a hormonháztartásodat!
Váljék egészségedre!
Gyere és ismerj meg további tippeket is arról, hogyan egyensúlyozd ki immunrendszered működését, hogy visszaszerezd életerődet, energiádat, vitalitásodat!
Regisztrálj a Vitalitás Műhely AJÁNDÉK videotréning-sorozatra és ismerd meg a vitalitásod felé vezető út további mérföldköveit!